Atgal į naujienas

„Vilniaus duonos“ kepykloms – aukščiausi BRC maisto saugos sertifikato įvertinimai

„Vilniaus duonos“ Panevėžio ir Vilniaus kepyklos užbaigė didelį projektą – pasirengimą BRC maisto saugos sertifikavimui. Vilniaus kepyklai suteiktas aukščiausias AA vertinimas, o Panevėžio kepyklai A vertinimas. Maisto gamybos srityje BRC yra labiausiai vertinamas sertifikatas. 

Auditoriai gegužės mėnesį nuodugniai patikrino kepyklas pagal daugelį parametrų ir suteikė įmonei oficialius sertifikatus. 

BRC gamybos įmonei – kaip paplūdimiui Mėlynoji vėliava

„Mes gavome aukščiausius, AA ir A, įvertinimus. Tai yra didžiulis pripažinimas, kad aukščiausią kokybę ir saugą užtikriname nuolat“, – sakė sertifikavimo projektui vadovaujanti „Vilniaus duonos“ kokybės vadovė Viktorija Lėgaudaitė-Lydekaitienė.

Viktorija Lėgaudaitė-Lydekaitienė, „Vilniaus duonos“ kokybės vadovė

„Gamybos įmonei gauti BRC sertifikatą – yra panašiai kaip paplūdimiui gauti Mėlynąją vėliavą: švaros, kokybės, saugumo ir pripažinimo prasme. BRC suteikiamas tik toms gamybos įmonėms, kurios laikosi itin griežtų gamybos standartų ir sugeba užtikrinti aukščiausią kokybę visose tiekimo grandinėse etapuose“ , – pridūrė kokybės vadovė.

Graduojamas kaip bankų reitingai

Viktorija akcentavo, kad norint gauti šį sertifikatą, įmonė privalo atitikti aukščiausius higienos, geros gamybos praktikos reikalavimus, maisto saugos, kokybės reikalavimus. Kaip ir bankų reitingai, taip ir šis sertifikatas išduodamas su gradavimo laipsniu – kur AA yra aukščiausias įvertinimas. 

„Kaip bankai turi savo reitingą, rodantį patikimumą – taip gamintojai turi analogišką reitingą. 

Daugelis didžiausių mažmeninės prekybos tinklų Europoje reikalauja, kad tiekėjai būtų sertifikuoti pagal BRC, IFS arba FSSC 22000. Šie sertifikatai padeda patekti į tarptautines rinkas, sustiprina santykius su platintojais ir sumažina maisto saugos riziką.“

Reikalauja ir prekybos tinklai

Viktorija priduria, jog šis sertifikatas yra būtinas dokumentas, norint tiekti produkciją didiesiems prekybos tinklams. 

„Sertifikatas reikalingas ir dirbant su didžiaisiais prekybos tinklais, tiekiant jų prekės ženklų gaminius, taip pat žengiant į naujas rinkas. LIDL taip pat reikalauja vieno iš GFSI sertifikatų savo privačių prekės ženklų gaminiams“, – sako ji.

Sertifikatas galioja vienerius metus ir sertifikuojantis šiuo standartu įmonė įsipareigoja kartą per 3 metus turėti nepraneštą auditą, tad kokybė turi būti užtikrinama nuolat. Be to, ir pats kokybės standartas kas penkerius metus atnaujinamas. 

Dirbo didžiulė komanda 

Viktorija dėkoja visai gausiai prie projekto dirbusiai komandai. 

„Kadangi sertifikatas paliečia praktiškai visus įmonės aspektus, nuo technologijų, gamybos, kokybės iki marketingo ir pardavimų, tai atitinkamai ir labai daug kolegų į įj įsitraukia. Labai dėkoju Vilniaus ir Panevėžio kepyklų darbuotojams ir vadovams, kokybės skyriaus specialistams, technologams, pamainų vadovams, techninio skyriaus darbuotojams, naujų gaminių kūrimo skyriui, ekspedicijų darbuotojams ir visiems prisidėjusiems. Nudirbome didelį darbą ir dar sykį įrodėme, jog gamybos srityje esame aukščiausioje lygoje. Ačiū visiems!“, – dėkojo „Vilniaus duonos“ kokybės vadovė Viktorija Lėgaudaitė-Lydekaitienė.

Sertifikatą turi nuo 2018 m.

BRC sertifikatą „Vilniaus duona“ turi jau nuo 2018 m. „Lantmännen Unibake“ grupėje juo sertifikuojamos visos grupės kepyklos.
„Per mėnesį tokiam projektui nepasiruoši. Įmonė, kuri nori ruoštis sertifikatui, turi jau dabar turėti aukštus kokybės standartus ir dar kokį pusmetį skirti procesų, procedūrų ir reikiamų programų peržiūrai. Gauti kokybės sertifikatą yra lengvesnioji dalis – sunkiausia nuosekliai jį išlaikyti visą laiką. Didžiuojuosi, kad mums tai pavyksta“, – patarimais norintiems sertifikuotis dalinosi kokybės vadovė.

Atgal į naujienas