Atgal į naujienas

„Vilniaus duona“ į gamybos technologijas šiemet investuos 1,3 mln. eurų

Didžiausia Baltijos šalyse duonos gamintoja „Vilniaus duona“ šiemet numačiusi 1,3 mln. eurų investicijas į gamybos technologijas. Daugiausia šių lėšų bus skirta technologinei pažangai Vilniaus ir Panevėžio kepyklose šios per parą iškepa beveik 100 tonų duonos arba ketvirtį milijono įvairių duonos gaminių šalies ir eksporto vartotojams. 

Kaip akcentavo Artūras Kokoškinas, „Vilniaus duona“ įmonės vykdomasis direktorius, investiciniai projektai jau vyksta nuo metų pradžios, o pirmasis užbaigtas kovo mėnesį – pertvarkytas tiekimo ir logistikos  modelis Kauno regione. Bendrovė pasitelkė vieną logistikos partnerį ir perdavė jam ne tik distribuciją, bet ir užsakymų komplektavimą. Tai padeda lengviau valdyti pristatymus daugiau nei 300 šio regiono klientų. 

Didžiausia dalis investicijų bus skirta technologijų atnaujinimui, ketvirtadalis – įmonės įsipareigojimams tvarumo srityje. 

Ketvirtis sumos tvarumo projektams

„Ketvirtadalis šių metų investicijų bus skirta mūsų strateginiam įsipareigojimui tvarumo srityje, mažinti CO2 kiekį ir palaipsniui pereiti nuo iškastinio kuro prie atsinaujinančių energijos šaltinių. Panevėžyje įrenginėjame šilumogrąžos sistemą, kuri padės panaudoti per kaminus išeinančią energiją šildymui ir karštam vandeniui. Per metus aplinką tai apsaugos nuo maždaug 240 tonų CO2 emisijos“, – sako A. Kokoškinas.

Panevėžyje bus padidintas ir bendras gamybos efektyvumas. Taip pat atnaujintas administracinių patalpų korpusas. 

Vilniuje investuos į automatizaciją

Vilniuje investicijos taip pat nukreiptos didinti linijų efektyvumą. Bus įdiegta ir modernesnė gaminių pakavimo sistema. Įmonė numato automatizuoti ir dėžių plovyklas, tai padės efektyviau tvarkytis su tūkstančiais dėžių sandėliuose, sutrumpins jų plovimo, džiovinimo bei paruošimo naudojimui laiką. 

Apie „Vilniaus duona“

„Vilniaus duona“ priklauso kepimo įmonių lyderei Skandinavijoje ir Baltijos šalyse „Lantmännen Unibake“, o ši yra vienos didžiausių įmonių grupių Šiaurės Europoje „Lantmännen“ dalis. Įmonės kepyklos veikia Vilniuje ir Panevėžyje ir per parą Lietuvos vartotojams iškepa beveik 100 tonų duonos kepinių. Įmonėje dirba apie 360 darbuotojų ir apie 65 skirtingų pareigybių. Įmonė rinkoje sėkmingai veikia daugiau kaip 140 m. 2022 m. bendrovės apyvarta viršijo 51 mln., įmonė uždirbo apie 265 tūkst. eurų pelno.

„Lantmännen Unibake“ metinė apyvarta siekia 1 milijardą eurų, joje dirba apie 6 tūkst. darbuotojų.

Atgal į naujienas