Atgal į naujienas

Lyderystės tobulinimo programa – visiems be išimties „Vilniaus duona“ kolegoms

„Vilniaus duonoje“ periodiškai vyksta lyderystės tobulinimo mokymai. Jie skirti ne tik vadovams – visiems kolegoms, nesvarbu, kokia jų pozicija įmonėje. 

„Kuo svarbu auginti lyderystės kultūrą? Joje kiekvienas darbuotojas jaučiasi įgalintas savo srityje, o visi kalba bendra kalba, turi vieningą supratimą ir strategiją kaip siekiame tikslų“, – pasakoja „Vilniaus duona“ personalo vadovė Jūratė Kudabaitė-Staškevičienė. 

Apima 21 lyderystės įrankį

Mokymai suteikia darbuotojams žinių apie gerąją praktiką ir lyderystės įrankius, kurie padeda atpažinti situacijas, ir pritaikyti vieną ar kitą jai tinkamą metodą. Visą lyderystės įrankių programą sudaro 21 lyderystės įrankis: 9 skirti visiems įmonės darbuotojams, o 12 papildomų –  vadovams.

„Nors pirmiausia skirti darbui, jie palengvina sprendimus daugelyje kasdienių situacijų asmeniniame gyvenime, nes savyje turi universalumo. Girdžiu, kaip kolegos juos jau automatiškai naudoja, tarkim, užsivėlus nekonstruktyviai diskusijai susirinkime, sako „grįžtam prie kontrolės rato“. Tai yra grįžtame prie tų dalykų, kuriuos galime kontroliuoti ir įtakoti“, – pasakoja Jūratė, viena iš lyderystės mokymų programos vidinių trenerių. 

Štai keli naudojami lyderystės įrankiai „Lantmännen Unibake Leadership Tools Program“:

Kontrolės ratas – skirtas savikontrolei. Tarkim, kamštis ir viskas nervina. Ar galiu jį aplenkti – t.y. kažko imtis dabar, o gal kitą kartą susiplanuoti išvažiuoti kitu laiku? Jeigu pačios situacijos pakeisti negaliu  – kaip galiu elgtis? Galiu susitaikyti su esamomis aplinkybėmis, nešvaistyti savo energijos ir negadinti sau nuotaikos, kad esu kamštyje. Juk galiu pakeisti požiūrį į situaciją. Pvz.: atsipalaiduoti ir paklausyti įdomios laidos arba mėgstamos dainos? 

Katedros statytojas – apima suvokimą, ką mes veikiame, kokia to prasmė. Kai žmogus supranta vardan ko – net ir rutininis, paprastas darbas tampa prasmingu. 

Pagrindinės priežasties mąstymas – padeda nuosekliai prisikasti iki tikrosios problemos priežasties ir ją išrauti iš pašaknų, užuot gydžius besikartojančias pasekmes ar klaidingą problemą.  

„Žalias – juodas takas“ – padeda  suprasti, kaip  mūsų mintys, jausmai ir veiksmai sąveikauja lemdami galutinį rezultatą. Nes tai, ką mes mąstome, lemia kaip mes jaučiamės ir įtakoja mūsų veiksmus. Dėl to gauname vienokį ar kitokį rezultatą, pasiekiame savo tikslus arba ne. Po mokymų, mes lengvai atpažįstame kolegas, kurie yra žaliame ar juodame take galime suteikti grįžtamąjį ryšį ir paramą atsidūrusiam juodame take. Ir padėti sugrįžti į „žalią taką“ siekiant bendro tikslo. 

Lyderystės mokymai visiems kolegoms

Nomijuojami tapti vidiniais treneriais

Lietuvoje šią programą įgyvendiname jau nuo 2017 m. Kai kurie darbuotojai tik šiais metais susipažįsta su lyderystės įrankiais, o kiti jau dalyvauja papildomuose mokymų moduliuose. 

Kiekvienais metais skirtingose Lantmännen Unibake šalyse ir funkcijose dirbantys kolegos nominuojami būti vidiniais treneriais. Tuomet mokosi (gyvai ir nuotoliu), tobulėja dalindamiesi gerąja praktika bei papildo mūsų vidinės trenerių bendruomenės gretas. Džiugu, kad prie vidinių trenerių senbuvių Artūro Kokoškino, Jūratės Kudabaitės-Staškevičienės ir Mariaus Juškos, pernai prisijungė nauji vidiniai treneriai. Tai Aurimas Matikonis, Jurga Staniukėnienė ir Dalia Zdanovičienė.

Mokymuose jau sudalyvavo didžioji dauguma darbuotojų, nauji kolegos, kepyklų darbuotojai taip pat nuolat prijungiami prie mokymų ir aktyviai dalyvauja. 

Lyderystės kultūra įtraukia kiekvieną darbuotoją
„Atsišviežinti gerai ir po metų-kitų, nes kitaip pasimiršta, be to dalinantis su kolegomis praktinėmis situacijomis atrandi naujų įžvalgų. Siekiame, kad 100 proc. kolegų būtų supažindinti su pirmais 9 lyderystės įrankiais. Visi mūsų darbuotojai, o „Lantmännen Unibake“ apjungia jų daugiau nei 6000, yra lyderiai ir kiekvienas iš jų prisideda prie bendro tikslo. Kiekvieno indėlis svarbus, net jei rolės skiriasi – taikant žinias, kurias suteikia mūsų lyderystės programa, jį įnešti tampa paprasčiau“, – apibendrina Jūratė.

Atgal į naujienas