Liuberto Strazdo karjera: nuo krovėjo iki tarptautinių pirkimų vadybos
Liubertas Strazdas, kaip pats sako, „Vilniaus duonoje“ dirbdamas užaugo. Nuo 19 metų jaunuolio, kuriam krovėjo pareigos buvo pirmasis jo darbas, iki dviejų vaikų tėvo bei tarptautinių pirkimų vyriausiojo vadybininko, kuriam mielai skambina konsultuotis kolegos.
Liubertai, kaip atvedė keliai į „Vilniaus duoną“?
Čia buvo pirmasis mano darbas, atėjau tiesiog užsidirbti, įsidarbinau sandėlyje krovėju. Paskui ieškojau savęs kituose darbuose, užbaigiau studijas universitete ir kažkaip sutiktas po kelerių metų bendradarbis sako, grįžk pas mus. Grįžau dirbti krovėju.
Man vis siūlydavo pabandyti kažką daugiau, taip tapau sandėlininku, tuomet pamainos vadovu. Po kurio laiko pasiūlė vieną kolegą porą metų pavaduoti kuruojant vietinius pirkimus iš tiekėjų, pirkimų vadybininko poziciją. O tas „laikinai“ virto dar penkerių metų karjera.
O ką daro pirkimų vadybininkas?
Atsako už pirkimus Lietuvos rinkai. Viskas, kas su tuo susiję: sutartys, jų vykdymas, planavimas, tiekėjai, greta to taip pat esu atsakingas už kenkėjų prevenciją, darbuotojų aprangos tiekimą ir patalpų valymą. Komanda mūsų ta pati, jau nesikeičia 5–eri metai, tad esame susidirbę, pažįstame vienas kitą.
Per pastaruosius penkerius metus teko gerokai anglų kalbą patobulinti, nes nuo mokyklos laikų jos nenaudojau darbe. Dabar tai net ne užsienio kalba – tiesiog kasdieninė verslo kalba.
Kas pasikeitė, kai tapai vyr. vadybininku?
Šiemet rudenį iš Lietuvos rinkos perėjau prie tarptautinių pirkimų, tapau vyriausiuoju pirkimų vadybininku, tad dabar kuruoju pirkimus visose Baltijos šalyse ir Suomijoje. Dabar mano kuravimo sritys yra prieskoniai, pakuotės ir perkami produktai.
Pagrindinės rinkos, su kuriomis dirbu yra Suomija, Estija ir Lietuva. Komandoje taip pat kolegos iš šių šalių, dirbame septyniese: penki vadybininkai ir dvi asistentės.
Daug tenka keliauti po šias šalis, susitikti su tiekėjais, partneriais, labai svarbu pamatyti juos tiesiogiai, palaikyti kontaktą. Nors ir internetiniai susitikimai vyksta nenutrūkstamai.
Dirbi Vilniaus duonoje kone dešimt metų. O ką patartum žmogui, kuriam čia pirma diena?
Visų pirma, ateik, išmėgink. Nebijok išreikšti savo nuomonės, ypač argumentuotos. Aš niekad netylėdavau, buvau savimi. Kolektyvas didelis – pastebės, jei būsi savimi.
O galimybių čia yra nemažai, tik naudokis, kai siūlo išmėginti. Nenuobodu tikrai. Jeigu man pasiūlo ko nors naujo įmonėje imtis – aš sutinku. O kodėl gi nepabandžius.
Augini du vaikus. Ką jiems pasakoji apie savo darbą?
Vaikų susilaukėme jau man dirbant „Vilniaus duonoje“, dabar berniukams 3 ir 8 m. Žino, kad dirbu „Vilniaus duonoje“, kai būnam parduotuvėje, parodau mūsų gaminius. Pavyzdžiui, neseniai rodžiau „Sostinės“ batoną, prie kurio pakuotės dirbau, kad būtų sumažintas jai naudojamo plastiko kiekis 10 proc.
Nuo maišelio tai atrodo nedaug?
Dešimt procentų nuo maišelio, regis, nedaug – bet per metus iš čia susitaupo plastiko tiek, kiek sveria kokie 3 lengvieji automobiliai, o tai ir sutaupyti degalai, ir švaresnė aplinka.
Pakuočių portfelį peržiūrime, nes tikslas yra kiek įmanoma sumažinti nebūtinos pakuotės kiekį. Šiuo metu vykdome septynis projektus.
O kas tave darbe suerzina?
Na čia gal namuose gali suerzinti, o darbe turi ieškoti sprendimų. Daugiausia streso, žinoma, buvo, kai prasidėjo koronos pandemija: kainų šuolis, klaustukai dėl tiekimo, terminų nesilaikymas, tokie dalykai išties kelia įtampą. Bet tuomet visi labai susitelkė, padalinių vadovai ir iki aukščiausio lygio vadovų, visi kas galėjo padėti susitvarkyti su ta situacija ir veiklos sutrikimų pavyko išvengti. Nors per visą koronos laikotarpį ofise gyvai tebuvau gal penkis kartus per dvejus metus, daugiausia tvarkėmės nuotoliu.
Kolegos, šalti nervai ir blaivus protas labai padeda. O paskutiniai du, matyt, ateina su amžiumi ir patirtimi.
Kokia diena turi būti darbe, kad pavadintum ja gera?
Kai dienos gale jauti, kad išsprendei krūvą reikalų. Problemos išspręstos, nesklandumai sutvarkyti, viskas sustyguota.
Kai kolegos skambina ko nors pasiteirauti, sako „tu geriausiai žinai”.
Kai supranti, kad dienai pasibaigus, neliko kabančių neišspręstų klausimų, ramiai važiuoji namo. (Kitą dieną, aišku, vėl tų neišspręstų klausimų bus krūvos. Bet mėgstu, kai baigiantis darbo dienai jų nebelieka.)
Kai viskas veikia, niekas nestoja. Juk jeigu produktai bus nepristatyti laiku – gali strigti visa gamyba. Džiaugiuosi, kad pavyksta padaryti, kad taip nenutiktų.
Didelė atsakomybė užtikrinti, kad nebūtų trikdžių gamyklai, kad viskas iš tiekėjų pasiektų laiku.
Kaip ilsiesi?
Mano geriausias poilsis – kaime. Aišku, ir dirbti ten reikia, bet kitaip – savo darbe labiausiai dirbu protu, o kaime – žolę nušienauji, fiziškai padirbi, tada vakare ilsiesi. Vaikai labai laukia tų kelionių į kaimą ir pabėgimų iš miesto. Labiausiai ten patinka ramybė.
Paaugus sūnums, iš naujo atradau vaikystėje mėgtą „Lego“ konstravimą, suaugusiųjų serijas. Sudėti tokį kūrinį reikia ne vienos dešimties valandų. Su sūnumis dėliojame – jie savo, aš savo. Ypač mėgstu „Star Wars” serijos kūrinius.
Turiu ir hobį, numizmatiką, irgi jau daugiau nei dešimtmetį juo domiuosi. Dar kai buvo litai, pastebėjau, kad turiu kišenėje kelias progines monetas, jas pasilikau ir taip pamažu įsitraukiau į šį pomėgį. Kolekcionuoju senąsias Lietuvos ir Vokietijos monetas, daugiausia XX amžiaus. Įdomiausia iš turimų, turbūt, Antano Smetonos laikais buvusi apyvartoje 10 litų moneta, vertinga.
Ką tau reiškia duona?
Duonos valgau kasdien, renkuosi tiesiog pagal tai, kuri man skaniausia, valgau ir juodą, ir baltą.
Aš labiausiai mėgstu „Močiutės“ ir „Toste“. Nemėgstu duonos, kurioje yra sėklų.
Kas paskutinį sykį tave paskatino darbe nusišypsoti?
Kai užbaigi darbą, išsprendi problemą, tada viduje ir nusišypsai. Kai kolegos draugiškai pakalbina, pajuokauja. Su kolegomis randam bendrą kalbą, nes kolektyvas stabilus, tai duoda gerą įdirbį, bendraujame draugiškai ir lengvai.
Ko galėtum išmokyti per valandą?
Per valandą nežinau, bet per mėnesį apmokiau kolegą perimti ir savarankiškai kuruoti pakuočių bei žaliavų užsakymus, taip pat kitus smulkesnius pirkimų darbus.
=======
Atgal į naujienas